izmir escort

Newt Professional

NEWT Professional, ağınızdaki bilgisayarlara herhangi bir yazılım kurmadan (agentless) tüm donanım ve yazılım özelliklerini içeren bilgisayar envanterini uzaktan çıkarmanızı sağlayan bir programdır.
Newt Professional, 100 bilgisayarı 5 dakika gibi bir süre de tarayıp donanım ve yazılım envanteri oluşturabilmektedir. Ağınızdaki bilgisayarları toplu bir şekilde taramak için IP aralığı verebilir ya da Domain & Workgroup seçeneklerini kullanılabilirsiniz. NEWT Professional ile Microsoft Access (MDB), MS Excel, HTML, CSV dosyaları şeklinde kaydedebilir ve satın aldığınız programlar için lisans takibi de yapabilirsiniz.

Donanım envanterinde yer alan bazı ilgiler;

Bilgisayar Seri No, Kasa Tipi (Laptop, Desktop), Üretici Firma, Anakart Modeli, Toplam Bellek (RAM), Bellek Slotları, Takılı olan Bellek bilgisi, Sabit Disk (HDD) Markası, Sabit Disk Boyutu, Sabit Disk Modeli, İşlemci (CPU) Markası ve Modeli, CPU sıcaklığı, Ekran Kartı bilgileri, Monitör Modeli, Monitör Tipi (CRT / LCD), Monitör boyutu (19″, 22″ vs.), Ethernet Kartı Markası, IP Adresi, MAC Adresi, Ethernet Hızı ve dahası..

Yazılım envanterinde yer alan bazı bilgiler;

Windows, Office ve diğer kurulu olan programlar için Ürün Anahtarı (Product Key) bilgisi, programların versiyon bilgisi ve kurulum tarihleri, program üreticisi

NEWT Professional, 25 bilgisayara kadar ücretsiz kullanılabilmektedir.

İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.