izmir escort

Spiceworks

Spiceworks, binlerce IT uzmanı tarafından kullanılan, ağ envanteri oluşturma, ağ üzerindeki bilgisayarları ve network cihazlarını (Switch, Router, Firewall, Printer, Modem vs) izleme için kullanılan bir ağ yönetim programıdır.

Birkaç dakika içinde kurulumu tamamlanabilen Spiceworks; web tabanlı ve kolay kullanıma sahip bir arayüze sahip olup tamamen ücretsizdir.

SpiceWorks, network monitoring aracı olarak küçük ve orta ölçekli işletmelerde ağ yönetimi için ihtiyaç duyulabilecek tüm araçları barındırır. SpiceWorks, ağ envanteri çıkarmanın yanında ağınızdaki kişisel bilgisayarlar, sunucular (Server) ve diğer cihazların yazılım ve donanımlarındaki tüm değişiklikleri gerçek zamanlı olarak takip eder ve size bildirir.

Ayrıca boş disk alanın azalması, istenmeyen yazılım kurulması ya da lisans ihlali gibi birçok durumda da ağ yöneticisini uyarabilen Spiceworks, bilet (ticket) sistemine dayalı bir IT yardım masası yazılımı olma özelliğine de sahip.

SpiceWorks Genel Özellikleri:

Ağ ve Bilgisayarlar hakkında detaylı donanım envanteri çıkarma, Ağ izleme ve Ağ yönetimi, Bilgi İşlem altyapısı için Varlık Yönetimi, Ağ bileşenleri için değişiklik ve Konfigürasyon yönetimi, Ağ haritası oluşturma, Yazılım envanteri oluşturma, Ağ üzerindeki hataları giderme, Yardım Masası (Help Desk) özelliği, Elektrik sarfiyatını yönetme, SQL Server izleme, Exchange Server izleme, Sanal Sunucu (Virtual Server) altyapısını otomatik bulma.

İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.